תשתיות תקשורת

תקשורת הוא מרכיב מפתח בכל תהליך של ניהול עסק בעידן המודרני ולאופן בו זורמת התקשורת בתוך העסק, מהעסק החוצה ומן החוץ פנימה לעסק, ישנה השפעה דרמטית על היכולת שלו להתמודד בזירה התחרותית בה הוא פועל. תקשורת זו נמדדת בתווך שבין הטלפוניה המשרדית לגורמי חוץ, בתווך שבין מחשבי הארגון ובין עצמם, בינם ובין האינטרנט, בינם ובין סניפי הארגון ובינם ובין מחשבים בארגונים אחרים מולם עובד העסק. היא נמדדת גם בתקשורת שבין מערכות המחשוב המרכזיות של העסק ובין תחנות קצה בשטח כמו מכשירי מובייל, טרמינל שטח וכן הלאה. תשתיות תקשורת הן למעשה הפלטפורמות שאמורות לאפשר את התקשורת הזאת על גבי כל סוגי התווך הקיימים ובצורה היעילה והמהירה ביותר.

 

איך בונים תשתית תקשורת?

הקמת תשתית תקשורת הוא מקצוע לכל דבר ועניין, ודורש ידע רב והיכרות עם שלל נושאים מקצועיים, החל מרכיבי התקשורת הזמינים להקמת התשתית, דרך האופן בו יש לחבר ביניהם וכלה באמצעים שמאפשרים מקסימום יעילות בזרימת התקשורת. תהליך הקמה טיפוסי מתחיל בשלב של בחינת צרכי המחשוב והתקשורת של העסק ובהתאם לכך גיבוש של מפרט רכיבי תקשורת אותם יש לשלב בעסק ותכנית מפורטת על האופן בו יובאו כולם יחד לכדי תשתית תקשורת אינטגרטיבית שתספק מענה לצרכי העסק. המדובר בפרקטיקה מקצועית שמחייבת היכרות מעמיקה עם תחום תקשורת המחשבים והתחום הרחב של תשתיות תקשורת בכלל ולכן לא מומלץ להשלים את הפרקטיקה הזאת באופן עצמאי וללא סיוע מקצועי.

 

האם תשתיות תקשורת כוללות גם רכיבים של מובייל?

התשובה היא בהחלט כן. תשתית תקשורת היא תשתית שאמורה לכלול בתוכה מענה מלא לכל צרכי התקשורת של העסק, הן תקשורת הטלפוניה והן התקשורת הדיגיטלית. ככזאת, צריכה לכלול התשתית רכיבים שמחברים כל מכשיר קצה שבו נעשה שימוש לצרכי העסק, אל מערכת המחשוב והתקשורת המרכזית של העסק, ובכלל זה גם טלפונים ניידים, טאבלטים, טרמינלים לשימוש עובדי שטח, מכשירי GPS ומכשירי מובייל אחרים אותם מיישם העסק במסגרת פעילותו השוטפת.

חברת טל אר פתרונות תקשורת, מחשוב ורשתות מציעה שירות מקיף ומקצועי של תכנון והקמת תשתיות תקשורת ובכלל זה גיבוש תשתית מלאה לכל צרכי התקשורת של העסק, לרבות מכשור מובייל, מחשבים, טלפוניה ואפילו מערכות במעגל סגור. על כלל שירותי החברה ועל האפשרויות העומדות בפניכם לשיפור מערכות המחשוב והתקשורת בעסק, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-8208222 ואנו נשמח לתת לכם את כל התשובות לכל שאלותיכם בנושא.