מערכת בקרת כניסה

אם אתם מעוניינים בהתקנת מערכת של בקרת כניסה, חובה להבין לפני הכל, מה בעצם המשמעות של מערכת כזו, מה היא תורמת לעסק, ומהם ההבדלים בין המערכות השונות.

מערכת לבקרת הכניסה מיועדת בראש ובראשונה לצרכים של בטחון מידע ומידור עובדים.

למערכת יש לרוב תפקיד כפול. היא קודם כל מוודאת שרק עובדים מורשים יוכלו להיכנס למקום העבודה, והיא גם מוודאת שכל עובד ייכנס רק לאזור שאליו הוא מורשה להיכנס, ולא תהיה זליגה בין המחלקות והאגפים במקום העבודה. אם כך, מה עוד חשוב לדעת על המערכת?

  • כיצד המערכת מזהה? – למערכות בקרת כניסה, יש מספר אמצעים שונים לזהות שמדובר על עובד מסוים. לרוב, הזיהוי הוא באמצעות RFID כלומר – מדובר על זיהוי לפי קורא קרבה.

לעובדים מחולקים התקני זיהוי כגון צ'יפ או כרטיס RFID, הכרטיס מקודד מראש ומותאם לפתוח את הדלת המתאימה.

  • מערכת בקרת הכניסה תומכת בזיהוי וקריאה של סוגי כרטיסים ומאפיינים ביומטרים רבים ומגוונים, החל מכרטיסי קרבה מסוגים EM, HID, ו-Mifareדרך קוראים ביומטרים לאצבע, לכף יד או לזיהוי פנים, וכלה בקוראים לטווחים ארוכים, ובחיבור לכל מערכת בעלת ממשק סטנדרטי מסוג Wiegand 26/34

כרטיס או צ'יפ יכולים לנוע בין אנשים, לכן במקרים מסוימים ניתן לבצע פתיחת דלת לפי זיהוי ביומטרי (עפ"י טביעת אצבע ) או זיהוי פנים.

  • ממשק המערכת – הממשק של מערכות בקרת כניסה הוא מתקדם במיוחד, ויכול אף להתחבר למערכות נוספות. ניתן לחבר בין מערכת הבקרה לבין הרשת הפנימית במקום העבודה, וניתן אף לחבר את המערכת לרשת האינטרנט במידה ויש בכך צורך. כך, המערכת יכולה למסור מידע מקיף על כניסת העובדים לכל אגף, וניתן לבצע מעקב מקיף על רשימת העובדים שנכנסו לכל אגף בכל עת, כולל ניסיונות של אנשים מבחוץ להיכנס לאזור שאיננו מורשה.
  • ניהול משתמשים – כמובן שבמערכת בקרת כניסה יש צורך לנהל משתמשים – להוסיף אנשים מורשים ולהסיר אנשים שעזבו, וכל מערכת מאפשרת לשלוט על אלפי משתמשים בו זמנית.

חברת טל-אר מספקת את הפתרונות המתקדמים ביותר לשילוב בין מערכות הביטחון בארגון.

  • השילוב מתבצע באמצעות תוכנת שו"ב (שליטה ובקרה) מהמתקדמות בעולם, המאפשרת לקשר בין מערכת בקרת הכניסה, למערכות הטמ"ס ובקרת הפריצה הנפוצות בשוק, תוך הצגתן על גבי מפות סינופטיות.
  • המערכת מאפשרת גם שילוב למערכת בקרת חניונים, ומערכת בקרת נוכחות, בכך מציעה המערכת פתרון אחד מושלם לכל צרכי הבקרה והביטחון של ארגונים בכל גודל, ומאפשרת לך לנהל אותם באופן הקל והמדוייק ביותר.
  • המערכת מאפשרת חיבור מודול זיהוי וקריאת מספרי רכב (LPR) מהמתקדמים ביותר בשוק, בעל אלגוריתם ייחודי המציג תוצאות גבוהות גם בעת ראות לקויה.
  • המערכת מאפשרת מגוון רחב של התראות בעת אירוע, וכוללת אפשרות להקפצות תמונה, אזעקה קולית ומשלוח של הודעות SMS ו-Email.
  • המערכת מאפשרת יצירת תרחישי תגובה אוטומטיים בעת אירוע, כולל ניתוק דלתות בזמן אש, נעילת דלתות בעת אירוע ביטחוני או אירוע פריצה, ושליחת הודעות SMS ו-Emailבאופן שקט באירועים רגישים כגון שוד, מצוקה ועוד.
  • המערכת מאפשרת הפעלת תת-מערכות בקרה במספר אתרים שונים תוך ניהול מרוכז של הביטחון, ומאפשרת גישה מכל מכשיר, בכל מקום בעולםמערכת בקרת הכניסה תומכת בזיהוי וקריאה של סוגי כרטיסים ומאפיינים ביומטרים רבים ומגוונים, החל מכרטיסי קרבה מסוגים EM, HID, ו-Mifareדרך קוראים ביומטרים לאצבע, לכף יד או לזיהוי פנים, וכלה בקוראים לטווחים ארוכים, ובחיבור לכל מערכת בעלת ממשק סטנדרטי מסוג Wiegand 26/34
לפרטים ומידע נוסף צרו עימנו קשר בעזרת טופס הצור קשר.

!צור קשר